Reise i vinter?

Start planleggingen i dag!

Går du med reiseplaner for det neste halvåret, men har fremdeles ikke spikret ditt vinteravbrekk? Ja, da råder vi deg til å starte planleggingen i dag, mens det ennå er plasser!

PLANLEGG OG BESTILL TIDLIG

Pris

Pris er viktig for de fleste av oss når vi skal bestille en ferietur, og vi ser i større grad enn tidligere behovet for å bestille god tid i forveien. Fra flyseter blir lagt ut for salg (ca. 11 måneder før avreise), ser vi at prisene stiger jevnt og trutt fram mot avreise. Tiden da man kunne holde hodet kaldt og vente på priskampanjer, hører dessverre fortiden til.

> Øyhopping i Thailand – les våre anbefalinger!

Overnatting

For overnatting ser vi også et skifte. Tidligere var det sjeldent en utfordring å bestille tett på avreise, og nærmest velge som man ville blant hoteller. Siste årene ser vi derimot at hotellene fyller seg opp tidligere enn før, og for mange av våre hotellfavoritter i Asia kommer nå de første rapportene om fulle enkeltdatoer, gjerne 8-9 måneder fram i tid(!).

Så om du ikke ønsker en altfor dyr reise om vinter, så bør du ikke vente så altfor lenge med å bestille. Er du av de som til gjengjeld planlegger en reise i julen, vinterferien eller påsken, da begynner det å haste – her går nemlig plassene raskt unna etter sommerferien.

> Fantastiske Indokina! Les om våre tips for Vietnam, Kambodsja og Laos.

Reiseforslag

Ta en titt på våre reiseforslag for inspirasjon, eller KONTAKT OSS i dag for et uforpliktende reisetilbud. Vi lover å gjøre det ypperste for å hjelpe deg med drømmereisen!

100 års kompetanse og erfaring

I OrkideEkspressen har våre reiserådgivere til sammen over 100 års kompetanse og erfaring med å skreddersy reiser til eksotiske reisemål. For å kunne tilby det beste for deg som kunde, er vi stadig på studieturer for å spisse og oppdatere kompetansen vår. Siste året har vi rukket flere omfattende turer for både research og ferie: I vinter besøkte Marit nydelige Mauritius og Cuba, mens Ole gjorde en omfattende runde i Vietnam for å se hoteller. På våren tilbrakte Ole i tillegg over 5 uker i Sør-Amerika for å bli kjent med Argentina, Chile og Bolivia. Flemming benyttet sommeren i Thailand og det sørlige Vietnam med sin familie, mens Ingrid fikk sin store drøm oppfylt, nemlig å oppleve paradisøyene på Seychellene.

Vi står med andre ord klare til å hjelpe deg med fersk kompetanse på reisemål, utflukter og hoteller! Kontakt oss i dag for et uforpliktende tilbud!

Fra venstre: Ole på Påskeøya (Chile), Flemming i Thailand og Ingrid på Seychellene.

Få nyhetsbrev med reiseinspirasjon og gode tilbud: